Okolí hotelu

Hotel je situován v klidné části Prahy 6 - Bílá Hora s perfektní dostupností na letiště Václva Havla a v blízkosti významných památek našeho hlavního města.

Pražský Hrad

Pražský hrad je nejvýznamnější český hrad (původně raně středověké hradiště) stojící na skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou v centru Prahy, na vrchu Opyš. Od 9. století býval sídlem českých knížat, později králů a od roku 1918 je sídlem prezidenta republiky. Dvakrát v dějinách se stal hlavní rezidencí císaře Svaté říše římské.

Hrad byl založen pravděpodobně již někdy kolem roku 880 knížetem Bořivojem z rodu Přemyslovců. Podle Guinessovy knihy rekordů je Pražský hrad největším souvislým hradním komplexem na světě, rozkládá se na ploše téměř 70 000 m² a je také zapsán v Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Hrad tvoří rozsáhlý soubor paláců a církevních staveb rozmanitých architektonických slohů - od zbytků románských staveb z 10. století přes gotické úpravy 14. století, zásahy známého slovinského architekta Josipa Plečnika v období 1. republiky po nejnovější úpravy z konce 20. století

  • 14 minut jízdy tramvají od hotelu
  • 6km daleko
  • Nejznámější Česká památka
  • Navazující na další zajímavá místa (rozhledna Petřín, Loreta, Letenské sady a další...)

Bílá hora

Na detailu záleží

Bitva na Bílé hoře, svedená v neděli 8. listopadu 1620 v blízkosti Prahy, byla bitva třicetileté války. V bitvě se střetly česká stavovská armáda a dvě armády katolické, armáda císaře Svaté říše římské Ferdinanda II.

Dnes na jejím místě stojí památeční mohyla a kopec poskytuje krásný výhled do krajiny a na oboru s letohrádkem Hvězda